Obraz w ngłówku - blog - różne

Restauracje

Nie można odwiedzić Podhala i nie spróbować tutejszej znakomitej kuchni. Góralska kwaśnica, moskole, a także sery – oscypek, bryndza i bundz, od lat cieszą podniebienia przyjezdnych. W regionie znajduje się wiele restauracji i karczm, które warto odwiedzić. Aby ułatwić Państwu wybór, postanowiliśmy podać przykłady tych, które naszym zdaniem, są najciekawsze i serwują najlepsze potrawy.

Zadyma Browar

Warto wybrać się do, położonej w sąsiedztwie, szaflarskiej karczmy „Zadyma”, spróbować doskonale przyrodzonych specjałów i uraczyć się piwem z tamtejszego browaru.

Karczma oprócz smacznego jedzenia oferuje dobrą zabawę na przykład na kręgielni, a także podczas imprez i koncertów.

Restauracja Zadyma
fot. Zadyma Browar

Zobacz stronę www.zadyma.eu. Odległość 9,4 km. Sezon LATO/ZIMA

Przy Moście

Prowansalsko-regionalnym wystrojem oczarować może przytulna szaflarska restauracja Przy Moście.

Specjalizuje się ona przede wszystkim w kuchni regionalnej, ale spróbować można także aż szesnastu rodzajów pizzy. Wieczorne spotkania w gronie przyjaciół umili z pewnością „kieliszek czegoś mocniejszego” z dobrze wyposażonego baru

Karcma Pod Stancyjom
fot. Przy moście

Zobacz stronę www.przymoscie.pl. Odległość 7,5 km. Sezon LATO/ZIMA

Zajazd Śleboda

Bańska Wyżna sąsiaduje z Zębem, najwyżej położoną wsią w Polsce, z której pochodzi nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch.

W tej malowniczej miejscowości znajduje się Zajazd Śleboda, gdzie mogą Państwo spróbować potraw kuchni regionalnej, oraz zjeść coś „na szybko”. Po wyczerpującej wyprawie góry, lub dniu spędzonym na jeździe na nartach warto zajrzeć do tutejszego baru i spróbować grzańca.

Karcma U Wróbla
fot. Zajazd Śleboda

Zobacz stronę www.zajazdsleboda.pl. Odległość 5,5 km. Sezon LATO/ZIMA

Kolorowa

Restauracja Kolorowa ma już za sobą sporą tradycję. Położona w samym sercu Krupówek.

Jest doskonałym miejscem, w którym można się posilić po powrocie z górskiej wycieczki, nierzadko przy dźwiękach góralskiej kapeli. Dobry wystrój i regionalna muzyka umilą oczekiwanie na posiłek.

Restauracja Skalnica
fot. Skalnica

Zobacz na Facebook. Odległość 18 km. Sezon LATO/ZIMA

Obrochtówka

To jedna z najstarszych karczm w Zakopanem. Gościła pod swoim dachem wiele znanych osobistości, między innymi Czesława Niemena, Annę German, Marka Perepeczko, Adama Małysza czy Magdę Gessler.

Jej lokal mieści się w ponad stuletnim budynku, zbudowanym w stylu zakopiańskim. Wspaniały wystrój, miła obsługa i zaciszna atmosfera karczmy sprawia, że można poczuć się „jak w domu”. Obrochtówka specjalizuje się w kuchni regionalnej, szczególnie godne polecenia są dania z baraniny

Karczma Obrochtowka
fot. Obrochtówka

Zobacz na Facebook. Odległość 18 km. Sezon LATO/ZIMA