Obraz w ngłówku - blog - różne

Baseny termalne

Podhale słynie z wód termalnych, bogatych w minerały, o licznych leczniczych właściwościach. Dla tego na jego terenie powstało wiele kompleksów basenowych i aquaparków. Dorośli zaznają w nich relaksu i odprężenia, zaś dzieci znakomitą zabawę.

Termy Podhalańskie Szaflary

Najbliżej położone termy znajdują się dosłownie rzut kamieniem od Bańskiej Wyżnej - w Szaflarach. Ośrodek reklamuje się najwyżej zmineralizowaną wodą w regionie, której temperatura utrzymywana jest na poziomie 30 do 38 stopni.

W basenach znajdą Państwo między innymi takie atrakcje jak: bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, urządzenia do masażu karku i części barkowej szerokimi i wąskimi strumieniami wody. Na terenie kompleksu mogą państwo skorzystać także z Saunarium, z sauną suchą (szwedzką), mokrą, parową i na podczerwień oraz posilić się w znakomitej restauracji „Pian Camuno”.

Termy Szaflary
www.termyszaflary.com

Zobacz stronę www.termyszaflary.com. Odległość 4,9 km. Sezon LATO/ZIMA

Gorący Potok

Najnowszy obiekt, wśród kąpielisk termalnych, to Gorący Potok w Szaflarach. Dla klientów udostępnione został kompleks kilkunastu basenów z naturalną wodą termalną.

Na miejscu znajdują się fontanny, wodotryski, masaże wodne i gejzery, które gwarantują świetną zabawę dzieciom i dorosłym. Dodatkowo na miejscu znajdą Państwo dwie zjeżdżalnie rynnowe, park linowy oraz strefę Spa & Wellness, w której znajduje się kilka saun.

Gorący Potok
www.goracypotok.pl

Zobacz stronę www.goracypotok.pl/. Odległość 5,2 km. Sezon LATO/ZIMA

Termy Bukovina

Dobrą zabawę zarówno dorosłym jak i najmłodszym turystom, oferuje „Terma Bukovina” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Jest to w tej chwili największym tego typu kompleksem na Podhalu, który swoją bogatą ofertą jest w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Znajdą w nim Państwo osiem basenów z różnego typu atrakcjami, trzy zjeżdżalnie, trzy rodzaje saun, 12 gabinetów zabiegowych SPA & Wellness oraz letni obiekt gastronomiczny.

Termy Bukovina
fot. Facebook Termy Bukovina

Zobacz stronę www.termybukovina.pl. Odległość 15 km. Sezon LATO/ZIMA

Terma Bania

Białczańska „Terma Bania” podzieliła swój kompleks na dwie strefy - Głośną i Cichą. W Strefie Głośnej znajdą swoje miejsce miłośnicy rozrywki i wodnego szaleństwa.

To idealna przestrzeń dla dzieci i młodzieży. Dla szukający relaksu i wyciszenia przeznaczona jest Strefa Cicha, w której gości mogą skorzystać z leczniczych i uspokajających właściwości hydroterapii. Obiekt dysponuje także wyjątkowym Saunarium, z licznymi atrakcjami i przytulnym drink barem, w skład którego wchodzi m.in. pięć saun o różnej temperaturze i wilgotności powietrza

Termy Bania
fot.termabania.pl

Zobacz stronę www.termabania.pl. Odległość 18 km. Sezon LATO/ZIMA

Chochołowskie Termy

Jedne z najpopularniejszych term na Podhalu! Komples wypełniony aż 3000 litrami wody.

Co czeka nas na miejscu? Między innymi: gejzery, rwąca rzeka, sztuczna fala, stanowiska do hydromasażu oraz piaszczysta plaża i wodny plac zabaw na zewnątrz, w sezonie letnim. Możesz tam również skorzystać ze strefy SPA & Wellness, zanjdziesz tam strefę saun, komorę norbaryczną i dodtakowo siłownię.

Termy Chochołów
fot. www.chocholowskietermy.pl

Zobacz stronę www.chocholowskietermy.pl. Odległość 19 km. Sezon LATO/ZIMA

Termy Zakopiańskie

Świetną zabawę zapewni, zwłaszcza najmłodszym, pięć zjeżdżalni i „Dzika Rzeka”, z kolei dorośli mogą wypocząć w jednej z sześciu wanie jacuzzi lub popływać w basenach, których na terenie obiektu jest aż cztery.

Doskonałą formą relaksu będzie z pewnością wizyta w Saunarium, gdzie na gości czekają sauna fińska, solankowa, biosauna, łaźnia parowa i kabina zimowa. Na terenie aquaparku znajduje się również kręgielnia, fitness club oraz restauracja, dwa bary i pizzeria.

Termy Zakopiańskie
www.termy-zakopianskie.pl

Zobacz stronę www.termy-zakopianskie.pl. Odległość 17 km. Sezon LATO/ZIMA

Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej

Oferuje swoim gościom wypoczynek w wodach termalnych o temperaturze ok 30 stopni, na wolnym powietrzu.

Wokół basenów znajduje się plaża, na której można rozłożyć leżaki. Do dyspozycji plażowiczów oddane jest także boisko do siatkówki plażowej i zjeżdżalnie

Kąpielisko Szymoszkowa
www.szymoszkowa.pl/kapielisko-geotermalne

Zobacz stronę www.szymoszkowa.pl. Odległość 18 km. Sezon LATO

Tatralandia

Również u naszych słowackich sąsiadów nie brakuje miejsc do wodnego szaleństwa. Tatralandia to potężny obiekt, w którym na odwiedzających czeka aż czternaście basenów termalnych.

Czeka tam na Ciebie mnóstwem atrakcji np. dwadzieścia osiem różnych rur i zjeżdżalni, Wyspą Piratów z Karaibów, Saunowym światem Celtów, Wellness Paradise, Fun Parkiem czy SuperFly. Podniebienie można nacieszyć w restauracji Paradiso, serwującej potrawy kuchni krajowej i międzynarodowej.

Tatralandia
www.tatralandia.sk

Zobacz stronę www.tatralandia.sk. Odległość 74 km. Sezon LATO/ZIMA