Kasprowy Wierch - najpopularniejsza góra w Polsce

Kasprowy Wierch co roku odwiedza kilkaset tysięcy turystów, wprawia w zachwyt najbardziej wymagających. Znajduje się na granicy polsko-słowackiej, w Tatrach Zachodnich. Na górę wyjechać można 3 kolejkami – Kolej Linowa Kasprowy Wierch, Wyciąg Goryczkowy z Doliny Goryczkowej oraz Wyciąg Gąsienicowy.

kasprowy wierch

Zimą przyciąga odważnych amatorów sportów zimowych. Wielu z nich uważa, że można tu poszusować niczym po alpejskich stokach. Dzięki położeniu (1987m n.p.m.) śnieg utrzymuje się tu bardzo długo, a jeździć na nartach można nawet do maja. Z Kasprowego biegną 2 szerokie, przestronne trasy narciarskie – Trasa Gąsienicowa oraz Trasa Goryczkowa.

kasprowy wierch2

Dostępne są jedynie dla wytrawnych narciarzy ze względu na trudne warunki terenowe i stromiznę. Zaczynają się dość sporym spadkiem, natomiast dalsze odcinki są łagodniejsze. Obydwie trasy mają przedłużenia, dzięki którym można zjechać do Kuźnic, a przy dobrych warunkach pogodowych nawet do centrum Zakopanego. Trasa Goryczkowa jest jedną z najpiękniejszych tras w Polsce, natomiast Gąsienicowa charakteryzuje się piękną scenerią górską. Pierwsze wrażenia zatykają dech w piersi, niektórych widok i stromizna przeraża, ale z biegiem czasu i często z pomocą instruktora strach można przełamać.

kasprowy wierch3

Zapraszamy do polubienia naszego profilu.