Festyny i imprezy na Podhalu - polecamy

Festyny na Podhalu

Lato 2014 na Podhalu zapowiada się niezwykle barwnie. Poza atrakcjami, które, jak zawsze, oferuje region,

jak fantastyczne widoki, trasy wycieczkowe, możliwość poznawania góralskiej kultury, na turystów czekają rozmaite imprezy plenerowe i festyny.

Cykl najciekawszych imprez zaczyna się już jednak wiosną. Słynna Wielka Majówka Tatrzańska odbywająca się pod Gubałówką to doskonała okazja na zapoznanie się z bogactwem wspomnianej góralskiej kultury i folkloru, za pośrednictwem rozmaitych występów artystycznych czy pokazów.

Równie interesująco zapowiadają się Tatrzańskie Wici. Ten cykl imprez trwających od lipca do września daje uczestnikom nieograniczone wręcz spektrum możliwości na doświadczenie, jak smakuje góralska kuchnia, jak brzmi tamtejsza muzyka, a także jak pracują tamtejsi artyści.

Podobnie Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który odbędzie się w drugiej połowie sierpnia, przybliży wszystkim turystom bogactwo kultury góralskiej, dając jednocześnie możliwość uczestnictwa w rozmaitych konkursach. Całe Podhale zamienia się wówczas w jeden wielki festyn.

Do powyższych imprez dodajmy możliwość przemierzania tatrzańskich szlaków oraz podziwiania piękna tutejszej przyrody, a z pewnością bardzo zapragniemy tu w okresie letnim przybyć.

Noclegi w górach - tylko U Semlów

tatrzanskie-wici  tatrzanskie-wici2

Zapraszamy do polubienia naszego profilu.