Wiosna na Podhalu - co robić?

Podhale to przepiękny rejon w naszym kraju. Chyba jeden z piękniejszych rejonów, gdzie o każdej porze roku jest naprawdę cudownie. Czy to zimą, czy latem. Jest to taki rejon, w którym człowiek nie może się nudzić. A kiedy nadejdzie wiosna... Wiosna na Podhalu - co robić?

Co robić wiosną na Podhalu? To pytanie często zadają nam Goście, najczęstszą odpowiedzią jest: jak najwięcej spacerować! Podhale to rejon górzysty i można tu znaleść zarówno łatwe ścieżeki do spacerowania jak i trudniejsze szlaki. Jeżeli zdrowie i siły na to pozwalają to trzeba korzystać z tego i zdobywać górskie szlaki. Niekoniecznie trzeba wdrapywać się na szczyty Tatr. Ale można jak najbardziej swobodnie spacerować najróżniejszymi szlakami. Wiosna to pora, gdzie wszystko budzi się do życia. I na pewno będzie nam się miło spacerowała i oglądało jak kwiaty i drzewa obrastają w piękne liście i pąki kwiatów. A górska przyroda jest naprawdę piękna. Wędrując tak szlakami możemy swobodnie spacerować od jednej miejscowości do drugiej i przy okazji zapoznawać się z góralską zabudową, która w tym regionie jest naprawdę piękna i malownicza. Nie wszędzie można spotkać tak charakterystyczne drewniane domy.

Podhale składa się z wielu gmin i w każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jak najbardziej przoduje w tym wszystkim Zakopane, które co roku ściąga do siebie wielkie rzesze turystów. Krupówki i Gubałówka to centralne punkty tego miasta, które obowiązkowo powinien zaliczyć każdy turysta. Wiosną, latem jest tam zawsze pięknie. A z daleka można podziwiać inne szczyty, które widać jak w słońcu pięknie się mienia. Tak. Podhale to naprawdę fajny region, który zawsze ma coś do zaprezentowania. Jeżeli lubi ktoś świeże górskie powietrze i przyrodę, która budzi się do życia, wiosną idealnie odnajdzie się w tym miejscu. Będzie mógł podziwiać owce i barany, które spaceruje po górskich halach. I górali, którzy po długiej zimie, na wiosnę będą przesiadywali przed chatami i wygrzewali się w słońcu.

Podczas planowania wisennego wypoczynku na Podhalu warto uwzględnić datę wyjazdu. Zachęcamy przyjazd podczas Świąt Wielkanocnych, kiedy to poznać można kulturę i tradycję obchodzenia świąt lub wybrać Majówkę w górach i spędzić długi weekend pod Tatrami!

Zapraszamy do polubienia naszego profilu.