Skoki narciarskie w Zakopanem 2016

W ostatni weekend Zakopane stało się sportową stolicą Polski. Tłumy turystów i kibiców przybyło tu aby oglądać poczynania naszych skoczków na Wielkiej Krokwi.

skoki narciarskie zakopane

Od lat skoki narciarskie w Zakopanem cieszą się ogromny powodzeniem, zarówno wśród naszych rodaków, jak i gości zagranicznych. Impreza ta urosła do rangi między narodowej, głownie ze względu na panującą pod skocznią niezwykłą atmosferę, jak i gorący doping zebranych kibiców. Zakopane podczas skoków to żywa biało-czerwona flaga, na każdej ulicy, a szczególnie na Krupówkach i pod Wielką Krokwią można spotkać spacerujących kibiców, wszyscy oczywiście w narodowych barwach. Czapka, szalik czy chorągiewka to główne elementy, po których można poznać fana skoków narciarskich.

Konkurs skoków

Tegoroczny konkurs podzielony był na dwa dni. Pierwszego, w sobotę odbyły się zawody drużynowe, drugi dzień to już konkurs indywidualny. Zarówno kibice jak i skoczkowie nie zawiedli. Nasi zawodnicy przy gorącym dopingu znaleźli się na podium, zajmując trzecie miejsce, wśród startujących drużyn. Radości nie było końca, widok setek kibiców, skandujących i machających biało-czerwonymi szalikami to naprawdę nie zapomniane chwile.

skoczek narciarski

Nie tylko kibice ale i zawodnicy uwielbiają wyjątkową atmosferę pod Tatrami. Oto co mówią reprezentanci Austrii o zawodach rozgrywanych w Zakopanem:

„W Zakopanem zawsze jest niesamowita atmosfera. Bardzo dziękuję kibicom, skoki na Wielkiej Krokwi zawsze sprawiają mi wiele radości.” - http://www.skokinarciarskie.pl

„W Zakopanem skacze mi się znacznie lepiej niż w Wiśle. Głównie ze względu na liczbę kibiców, jaka przychodzi nas tutaj dopingować. Atmosfera w Zakopanem jest niesamowita, nawet lepsza niż podczas Turnieju Czterech Skoczni.” – http://www.skokinarciarskie.pl

polska kadra narciarska

Skoki w Zakopanem to już tradycja.

Śmiało można powiedzieć, że konkurs lotów narciarskich na Wielkiej Krokwi to już polska tradycja. Wiele osób nie wyobraża sobie oglądania skoków w telewizji, to nie to samo, nie ma tej wyjątkowej atmosfery, tych niezapomnianych chwil spędzonych pośród setek śmiejących się i bawiących kibiców. Lecz impreza na Wielkiej Krokwi to nie tylko skoki, organizatorzy co rok dbają, o to aby nie zabrakło również innych atrakcji. Regionalne przekąski, kiełbaski z grilla, grzane wino czy loty balonem na gorące powietrze to tylko niektóre rzeczy, jakie można spróbować pod skocznią.

Wielka Krokiew

Tego roczne zawody bez wątpienia można uznać za udane. Nasi zawodnicy zdobywając trzecie miejsce dali kibicom dużo powód do świętowania. Sami fani skoków również spisali się świetnie, śpiewy, wspólne kibicowanie i ta niezwykła atmosfera pod skocznią, wszystko to sprawia, że konkurs skoków narciarskich w Zakopanem jedyne takie wydarzenie w Polsce!

Puchar Świata w skokach narciarskich Zakopane 2016. Galeria:

Zapraszamy do polubienia naszego profilu.