Wielkie palenie watry

W te wakacje mieliśmy przyjemność gościć u nas rodziny z Ruchu Rodzin Nazaretańskich, który jest ogólnopolskim stowarzyszeniem ludzi dążących do zjednoczenia z Chrystusem.

Rodziny będące członkami wspólnoty, spędzały czas na modlitwach i duchowym pogłębianiu swojej wiary, przebywając jednocześnie w naszej malowniczej miejscowości Bańska Wyżna, gdzie bliskość gór i świadomość stąpania po ścieżkach przebytych przez św. Jana Pawła II potęguje wrażenie obecności Boga w naszym życiu.

Do naszej miejscowości zawitało kilkadziesiąt rodzin, które zostały zakwaterowana w domu gościnnym U Semlów oraz innych kwaterach prywatnych znajdujących się w sąsiedztwie. Naszej grupie zaproponowaliśmy noclegi z wyżywieniem, tak aby o nic nie musieli się martwić i spokojnie mogli oddawać się zaplanowanym wędrówką po górach i modlitwom w skupieniu. Nasi goście przyjechali do nas ze swoimi pociechami, dlatego już przed ich przyjazdem zmotywowaliśmy się aby w naszym ogrodzie powstały dodatkowe atrakcje dla dzieci, które umilą im czas. W ten sposób nasz ogród wzbogacił się w piaskownicę, huśtawkę a także domek ze zjeżdżalnią, dzięki czemu dzieciaki zawsze miały dobrą zabawę a rodzice trochę czasu dla siebie.

Zwieńczeniem pobytu Ruchu Rodzin Nazaretańskich w naszej miejscowości było wielkiego ognisko, które odbyło się na naszej łące po przeciwnej stronie domu gościnnego. Góralska watra zapłonęła dla niemal 300 osób a każdy z uczestników mógł liczyć na pyszną kiełbaskę, którą można było upiec samodzielnie. Świetna atmosfera sprzyjała śpiewom i ostatnim spojrzeniom na Tatry przed wyjazdem. Dzięki uprzejmości naszych gości, możemy podzielić się z Wami foto relacją z ogniska, za co serdecznie dziękujemy wszystkich uczestnikom oraz organizatorom a także zapraszamy do nas również w przyszłym roku.

Zapraszamy do polubienia naszego profilu.