Kuźnice - przystanek każdego turysty

Kuźnice to ważny obszar turystyczny znajdujący się w całości na terenie Tatr, jedna z dzielnic Zakopanego. Otoczony jest zboczami gór: Krokwi, Jaworzyńskich Czół, Boczania, Nieboraka i Nosala, co decyduje o malowniczości, która niewątpliwie przyciąga tu turystów.

kuznice02

Zarówno zimą, jak i latem, Kuźnice są ich pełne. W sezonie letnim goście przede wszystkim podziwiają piękne widoki i chodzą po górach, zimą zaś jeżdżą na nartach (wielką atrakcją jest nartostrada wiodąca z Nosalowej Przełęczy). Wielką gratkę dla turystów stanowią też tradycyjne góralskie wyroby i pamiątki, jakie bez trudu można kupić w Kuźnicach.

kuznice03

Z miejsca tego ogromne ilości osób wybierają się na wyprawy w wyższe partie gór. Krzyżuje się tam wiele licznie uczęszczanych szlaków. Co ciekawe, jeden z nich, wiodący do Hali Gąsienicowej, nosił imię Włodzimierza Lenina.
Z Zakopanego do Kuźnic można dotrzeć aleją Przewodników Tatrzańskich. Kursuje tą trasą wiele autobusów, minibusów oraz taksówek. Trzeba jednak wiedzieć, że samochody nie mogą wjeżdżać na teren dzielnicy, wpuszczane są jedynie pojazdy posiadające specjalne zezwolenie od urzędu miasta oraz pojazdy przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

kuznice04

Kuźnice są ważne dla turystów także z tego powodu, że znajduje się tam dolna stacja kolejki linowej wiodącej na Kasprowy Wierch (można tam kupić bilety). Wielu uważa, że to właśnie dzięki temu dzielnica stała się tak popularna. Zanim stacja się pojawiła, miejsce to nie mogło poszczycić się szczególną renomą, mimo iż jego historia jest długa, sięgająca XVIII wieku, kiedy to rozpoczęto wydobywanie na tych terenach rudy żelaza.

Zapraszamy do polubienia naszego profilu.