Bezpiecznie dzięki aplikacji Ratunek

Aplikacja "Ratunek" na smartphony, to mała rzecz, dzięki której turystyka górska i wodna stanie się bardziej bezpieczna. Prosta w obsłudze aplikacja, która dzięki lokalizacji GPS sprawi, że w łatwy sposób wezwiesz pomoc ratowników górskich lub wodnych, dokładnie w miejsce, w którym zdarzył się wypadek. Zobacz, jakie możliwości daje "Ratunek".

Wezwanie pomocy

W przypadku wypadku, zagrożenia życia lub zdrowia aplikacja w łatwy sposób połączy się z odpowiednimi służbami ratowniczymi.

Lokalizacja miejsca wypadku

Procedura wezwania pomocy automatycznie wysyła informację do służb ratowniczych z dokładną lokalizacją dzwoniącej osoby.

Książeczka Medyczna

Najważniejsze informacje o aktualnym stanie zdrowia, pomocne przy prowadzeniu akcji ratowniczej.

Jak działa aplikacja?

aplikacja ratunek

Aplikację „Ratunek” jest bezpłatna i można ją pobrać ze Sklepu Play wpisują nazwę w wyszukiwarce lub używając linku – Aplikacja Ratunek.

1.Po uruchomieniu aplikacji na ekranie pojawi się komunikat "WARUNKIEM PRZYJĘCIA ZGŁOSZENIA WYPADKU JEST NAWIĄZANIE ROZMOWY TELEFONICZNEJ Z RATOWNIKIEM DYŻURNYM GOPR/TOPR/WOPR/MOPR" i przycisk akceptuj, który pozwala przejść do następnego kroku.

2.W kolejnym kroku pojawiają się dwie ikony: woda i góry, wybieramy tą adekwatną do sytuacji, pojawia się komunikat "Dotknij 3 razy, aby wezwać pomoc." Po wykonaniu tej czynności aplikacja automatycznie łączy się z właściwą służbą ratowniczą i wysyła informację o lokalizacji.

3.To już wszystko, pomoc została wezwana na miejsce wypadku.

Pomoc jest w drodze...

ratownicy gopr

Więcej informacji o aplikacji na stronie: www.ratunek.eu

Zapraszamy do polubienia naszego profilu.