Po co moknąć na dworze? Wskocz do ciepłej termalnej wody!

Większość osób wybierając się na Podhale planuje górskie wyprawy, jednak jak wiadomo pogoda bywa zmienna, szczególnie w okresie jesiennym, słoneczne dni przeplatają się z deszczowymi. 

Gdy świeci słońce plan jest prosty, wybieramy się na wycieczkę jednym z Tatrzańskich szlaków, lecz co robić gdy od rana za oknami deszcz spowija ulicę? W tym artykule podpowiemy Wam z jakich atrakcji można korzystać niezależnie od pogody.

Baseny termalne - alternatywna na pochmurne dni

Poszukując pomysłu na pochmurne dni, dobrym rozwiązaniem są baseny termalne. Na termach z całą rodziną możemy spędzić dzień na dobrej zabawie połączonej z wypoczynkiem, a do tego korzystać z dobrodziejstw wysoko zmineralizowanych wód wydobywających się z wnętrza ziemi. Zjeżdżalnie, sztuczne fale, baseny z masażami wodnym, sauny i spa to tylko niektóre z atrakcji. Do wyboru mamy kilka tego typu obiektów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy Wam listę basenów i aquaparków znajdujących się na naszym terenie.

Termy Szaflary

Kameralny obiekt, w miejscowości o tej samej nazwie, skierowany raczej do osób szukających odpoczynku i relaksu. Na miejscu znajdziemy strefę saun i spa, oczywiście baseny z licznymi hydro-masażami, zjeżdżalnie dla dzieci oraz dwie restauracje, w tym jedna Włoska gdzie serwowana jest pyszna pizza.

Gorący Potok

Niedawno powstały kompleks basenów głównie zewnętrznych, obiekt znacznie większy od poprzedniego, z licznymi atrakcjami dla całej rodziny w tym zjeżdżalnie wodne, park linowy, strefa saun oraz miejsce gdzie można coś zjeść. Warto zwrócić uwagę na drewniany, regionalny styl w jaki jest wykończony kompleks, który bardzo ładnie komponuje się z basenami.

Terma Białka

Baseny termalne zlokalizowane w słynnej już Białce Tatrzańskiej. Baseny znajdują się obok kompleksu wyciągów narciarskich m.in. "Kotelnica". Jest to bardzo dobre rozwiązanie zimą, gdy po nartach możemy wskoczyć do ciepłej wody. Na miejscu znajdziemy 3 strefy, głośną z atrakcjami dla dzieci i młodzieży, cichą dla osób szukających odpoczynku oraz strefę saun i spa.

Termy Bukovina

Obiekt położony u podnóża Tatr w zacisznej zalesionej okolicy w miejscowości Bukowina Tatrzańska. Na termach czekają na nas baseny z hydro-masażami, w tym jeden bardzo charakterystyczny w kształcie skrzypie z „podwodną” muzyką, do tego kilka zjeżdżalni, rwąca rzeka oraz kompleks saun i spa.

Aquapark Zakopane

Największy kompleks ogólno-dostępnych basenów w Zakopanem, pozostałe to baseny znajdujące się w miejscowych hotelach. W parku wodnym do użytku mamy kilka zjeżdżalni, rwącą rzekę, basen pływacki oraz strefę saunarium. Do tego w budynku znajduje się kręgielnia, która również sprawdza się w pochmurne dni.

Jak widać oferta basenów termalnych na Podhalu jest spora i każdy bez problemu dobierze obiekt odpowiedni dla siebie, zarówno pod względem odległości od miejsca noclegowego, jak również atrakcji dostępnych na miejscu.

Zapraszamy do polubienia naszego profilu.