Zabierz ze sobą kawałek Podhala

Góralski folklor bazujący na kolorowych strojach, doniosłym śpiewie i nutach skrzypiec to kwintesencja Podhala. To właśnie dla obcowania z tą tradycją przyjeżdżają tutaj co rocznie miliony turystów z całego kraju oraz z poza jego granic.

A co tak naprawdę powinien mieć każdy góral aby mógł być nazywany tym mianem ? Odpowiedź jest prosta. Przede wszystkim góralską duszę. Tego oczywiście nie uszyjemy u krawcowej ani nie kupimy u lutnika. Za to strój góralski albo jego element może posiadać każdy przyjeżdżający na Podhale turysta.

Na wielu straganach pod sławną Gubałówką, lady aż uginają się od różnorodnych pamiątek, które możemy zabrać z tego magicznego miejsca. Jaki jednak byłby najlepszy prezent dla naszych znajomych, lub dla nas samych, aby za każdym razem przywoływał piękne wspomnienia. Najbardziej popularna jest oczywiście zbójnicka ciupaga. Następny w kolejności jest góralski kapelusz zdobiony białymi muszelkami i orlim piórem. Bardzo pięknym i użytecznym prezentem jest góralska chusta. Bogate wzornictwo, różnorodność kolorów i niepowtarzalność, sprawiają, że jest wyjątkowym dodatkiem do naszej garderoby, którą bez obaw możemy nosić jesienią do zwyczajnego ubrania. Dla naszych pociech fajnym prezentem mogą być małe kierpce czyli skórzane góralskie buty, zaś babcię i dziadka ucieszą ciepłe bamboszki z owczej skóry – na zimę niezastąpione!

Wybór jest przeogromny a popularnością cieszą się również prezenty spożywcze, czyli oczywiście oscypek. My polecamy piękne stylizowane sukienki, albo skórzane góralskie parzenice. Zapraszamy na Podhale, sami się przekonajcie, co Wam się najbardziej spodoba w góralszczyźnie.

 

Zapraszamy do polubienia naszego profilu.